ŠKOLA ČTVRTEK ČTENÍ A PSANÍ září, říjen, listopad 2019

5.9.2019
Jsme skupina 8 dětí, velmi dobře naladěných na práci! Všichni perfektně vybavení pastelkami a perem. To budeme potřebovat vždy.

Jeník, Kašpar, Klárka, Tanga, Žofka R., Linda, Oliver, Matoušek.

Děti jsem si vyzvedla ve velké jurtě, kde zrovna měly info kruh, podepisovaly si a kreslily na své dřevěné šanony, do kterých si budou ve škole ZeMě ukládat materiály, prac.sešity apod. Vždy při schůzce rodičů si jejich obsah můžete prohlédnout.

Sbalili jsme si všechny věci a přesunuli jsme se do malé jurty, kde bylo více klidu na naší práci. Pokud to půjde, budeme se na odpolední blok takto přesouvat vždy.
Kluci se akčně pustili do uspořádávání stolků a židliček, vymysleli zajímavou novou sestavu stolů, tak abychom se k nim všichni vešli. Holky jim se zájmem radily.

Dnes jsme si rozdali všechny písanky, duhová písmena a učebnici Písmena s písničkou a vše jsme zdárně podepsali.

Pak přišla samotná práce, každý vybarvil své A4 velké písmeno A, dle své fantazie.
Otevřeli jsme učebnici a i tam čekalo A, jako anděl. Společně jsme si zazpívali ukolébavku Spi děťátko spí. V jejím textu vyhledali, zakroužkovali a spočítali všechna A. V tuto chvíli jsem musela natočit tajné video toho neuvěřitelného soustředěného ticha, najdete ho v galerii.
Následovaly doplňovačky, kde slyším písmeno, tam ho píšu.
Jedna ruka při hláskování ukazuje na prstech kolik písmen slovo má a druhá má pero a píše písmenko A do tajenky tam, kde ho slyší. Kdo nechce psát písmenko, dělá tečku, někdo naopak píše celá slova. Pak trochu trénujeme levá, pravá, nahoře, dole, uprostřed.
Malá přestávka na občerstvení.
Nakonec se vrháme na písanku.
Děti v partě pracují radostně.
Těším se na příště!
Eliška

Napsat komentář