škola leden 2019, pondělí a čtvrtek

Pondělí 14.1.

Vítáme se na nádraží, počítáme se, je nás 8 boys and 8 girls, nikdo nechce dnes být leader, tak jsme si leadrem každý sám sobě. V jurtě zpíváme hello hello a trénujeme slovesa, jump 3times, turn around, clap your hands, brush your teeth, comb your hair, drink your tea, take your bag, go to school. Zpíváme alphabet song a ztvárňujeme písmena tělem. Říkáme si slova, která na daná písmena známe. Hodně slov zná Žofka a Matouš. Pak téma space, univerese. Slovíčka astronaut, planet, moon, star, sun, space, rocket , orbit. Hrajeme si na sluneční soustavu, točíme se a říkame si Who are you?  Pak se dělíme na naše skupinky, wild cats s Ondrou kreslí rocket a panteři s Petrou a Kamilou píší o své planetě. Trénují Where, What, Who, How

Všichni se učíme básenišku o astronautech

five little astronauts sitting on the stars,

the first one said let’s go to Mars,

the second one said,there are spaceships in the air,

the third one said i don‘ t care,

the fourth one said let’s fly in the sky,

the fifth one said let’s fly fly fly.

Odpoledne čucháme mátu a směs Thieves a jsme táák klidní, že se rozhodnem se masírovat. Připravíme si pelíšky a rozdělíme si dvojice, někdo se chce masírovat i sám. Ondra kreslí chodilo a dlaň a povídáme si o auto masáži a co kde je. Pak se domluvíme na absolutním tichu, pouštíme si hudbu a masírujeme se. Nikdy jsem nezažila v jurtě takhle hrobové ticho a natož tak dlouho. Minimálně 30-40 minut probíhají masáže, děti se mezi sebou beze slov střídají, někteří skoro usínají. Relaxujeme a je nám blaze. Pak se pomalu probíráme zpět a chceme si zahrát jednu hru z intuitvní pedagogiky. Nejdřív tedy balíme a uklízíme a pak hrajeme na honěno přeskakovanou, těžko se to popisuje, ale je to náramná sranda.

Kamila

Pondělí 7.1.

Po prázdninách jsme všichni plni dojmů, povídáme si , co kdo dostal k Vánocům? What did you get for Christmas, I got a… book, bike etc. Připomínáme si naše přání a koukáme, zda se splnila ?

Tvoříme koruny a pláště na tři krále, povídáme si, kdo asi byli a co nesli? Ondra má zajímavou teorii o esenciálních olejích asurovinách, co nesli, dává nám čuchnout kadidlo, myrhu a pryskyřici jedle, zanášíme do aroma mapy, na co jsou a v čím jsou prospěšné. Zpíváme tříkrálové písně. My tři králové, Den přeslavný a španělskou Tan Tan.

Po obědě přichází Káča a společně s kytarou a tříkrálovou kasičkou místní Charity vyrážíme koledovat. Obejdeme půlku Řevnic, končíme na statku u Bolarta, kde si dáváme velmi chutná jablka ze stromu, omrkneme ovce a čerstvě staženého berana a jdeme na vlak. Lidé byli velmi štědří, jsme zvědaví, kolik jsme nakonec vykoledovali. Nálada byla príma a písničky nám šly pěkně od srdce.

Kamila

Čtvrtek 10.1.

Vítáme Klárku, která se k nám nově přidala. V jurtě prima rozcvička a pak dle videa zkoušíme nové prvky acro jogy, hodně se u toho nasmějem. Poté někdo jde plavat, někdo naopak přichází, začíníme s velkým nástěnným kalendářem pro jurtu. Dvojice či trojice si vyberou měsíc v roce a na filcový podklad lepí vystříhané motivy z filcu. Po obědě pokračujeme, každá skupina stihne dva měsíce, máme tedy leden, únor, březen, duben, červen, červenec, říjen a prosinec a příště budeme pokračovat.

Kamila

 

 

Napsat komentář