Červená se červen ve školce, 2018

středa  Volalavky 13.6.
Eliška a Honza Spanbauer
Náš původní plán (…Lesní putování , tentokrát zůstaneme celý den v lese, nepůjdeme do zázemí. U Kejné si na ohni opečeme buřtíky k obědu. Slíbené focení proběhne v terénu..).. Bohužel neproběhl,  vzhledem k celodennímu dešti. Ale o buřtíky jsme nepřišli! Prostě jsme si je opekli v týpí a bylo nám moc fajn! Nakreslili jsem obrázky ohně a vody. Zpívali jsme, ořezávali klacíky na opékání. Byl to moc krásný den! Pláštěnkové focení proběhlo u pařezu. Eliška
Sokolíci ve středu 6.6.
Dnes byl den teplý a slunečný a tak se nám moc hodil plán Petra nám ukázat zatopený lom. Petr – táta Franty Hoffika se k nám přidal aby nás mohl vyfotografovat někde v terénu a taky byl trochu zvědavý, kde že je ta skvělá koupačka.
Cesta nám uběhla rychle, Petr H. fotil ve vlaku o 106. Autobus přijel a kousek nás popovez na kopec a tam na návsi kde jsme vystoupili stála velká loď s kormidlem – tu jsme prozkoumali, napili jsme se a  pak už jsme vyšli vzhůru a malá Valinka, která se Petrem Z. znala cestu nás vedla. Takže dvě závory, kolem třešní a lesních jahůdek, pak brankou a už jsme tam.
Krásné zelenomodré oko uprostřed kamení s chladivou vodouu a tak čistou, že je tam spousta raků (děti jim ale říkaly krabi). Posvačili jsme, několikrát jsme se vykoupali, několikrát jsme pózovali na společnou fotku Sokolíků, poobědali jsme ukrutně dobré lívanečky a už byl čas na zpáteční cestu.Olík usnul ve vlaku – protože je to největší potápník a ve vodě by mohl být furt, ale jinak děti měli energii na rozdávání.
Škoda jen, že s námi nešel dnes Vincent, Anežka a Anička – byli bychom kompletní. Ale zas byl s námi Ruben a Kubík, tak to bude stejně pěkná fotka na památku.
Míša

Napsat komentář